Môj plán pre náš kraj

Doprava, verejná doprava


Ôľ║ Posiln├şm ├║lohu Bratislavskej Integrovanej Dopravy ÔÇô preto┼że bratislavsk├Ż regi├│n potrebuje jedn├ęho koordin├ítora verejnej dopravy.

Ôľ║ Zavediem pravideln├║ taktov├║ dopravu vo v┼íetk├Żch ─Źastiach kraja ÔÇô preto┼że ─żudia si zasl├║┼żia dobr├ę a pravideln├ę spojenie.

Ôľ║ Presad├şm nadv├Ąznos┼ą spojov verejnej dopravy ÔÇô preto┼że ni─Ź nie je hor┼íie, ako zbyto─Źn├ę ─Źakanie.

Ôľ║ Presad├şm ve─żkokapacitn├ę z├íchytn├ę parkovisk├í pred vstupmi do Bratislavy v cene cestovn├ęho l├şstka ÔÇô preto┼że to m├í by┼ą zodpovednos┼ą ┼żupy.

Ôľ║ Podpor├şm budovanie termin├ílov integrovanej osobnej prepravy ÔÇô preto┼że je to jedin├Ż sp├┤sob, ako spravi┼ą verejn├║ dopravu atrakt├şvnou a pohodlnou.

Ôľ║ Presad├şm komfortn├Ż a r├Żchly prestup z autobusov na vlaky ÔÇô preto┼że na prvom mieste m├í by┼ą z├íujem cestuj├║ceho, nie s├║kromn├ęho prepravcu.

Ôľ║ Zasad├şm sa za cyklove┼że pri ┼żelezni─Źn├Żch staniciach ÔÇô preto┼że ─żudia musia ma┼ą mo┼żnos┼ą ulo┼żi┼ą si bicykle v suchu a bezpe─Ź├ş.

Ôľ║ Budem podporova┼ą budovanie cyklotr├ís pre cestu do pr├íce a rekre├íciu ÔÇô preto┼że ─Źoraz viac ─żud├ş cyklodopravu vyu┼ż├şva ka┼żdodenne a t├í mus├ş by┼ą hlavne bezpe─Źn├í.

Ôľ║ Zabojujem za viac dopravcov v syst├ęme ÔÇô preto┼że len re├ílna konkurencia prinesie efekt├şvnej┼íiu a kvalitnej┼íiu dopravu.

Ôľ║ Budem podporova┼ą n├íkupy n├şzkopodla┼żn├Żch a klimatizovan├Żch vozidiel ÔÇô preto┼że verejn├í doprava m├í by┼ą pohodln├í a dostupn├í pre ka┼żd├ęho.

Ôľ║ Budem modernizova┼ą zast├ívky verejnej dopravy ÔÇô preto┼że aj ─Źaka┼ą sa m├í da┼ą d├┤stojne.

Ôľ║ Presad├şm vozidl├í s akustick├Żmi odpoveda─Źmi pre nevidiacich a slabozrak├Żch ÔÇô preto┼że sa to v slu┼ínej spolo─Źnosti patr├ş.

Ôľ║ Budem trva┼ą na napojen├ş kri┼żovatky Triblavina na cesty v okolit├Żch obciach ÔÇô preto┼że na to doteraz ka┼żd├Ż ka┼í─żal a nov├í cesta m├í zmysel len vtedy, ke─Ć sa ┼łou d├í niekam dosta┼ą.

Ôľ║ Zabojujem o obchvat Modry, Pezinka a Sv├Ąt├ęho Jura ÔÇô preto┼że u┼ż je najvy┼í┼í├ş ─Źas.

Ôľ║ Zabezpe─Ź├şm rekon┼ítrukciu pre┼ąa┼żenej cesty Malacky ÔÇô Roho┼żn├şk, preto┼że u┼ż ohrozuje bezpe─Źnos┼ą ─żud├ş.

Ôľ║ Presad├şm efekt├şvnu ├║dr┼żbu a pravideln├║ opravu ciest, preto┼że je rok 2017.

Vzdelanie a šport


Ôľ║ Budem podporova┼ą zdrav├ę prostredie pre v├Żu─Źbu ÔÇô preto┼że nie je norm├ílne, aby do ┼ík├┤l zatekalo.

Ôľ║ Budem podporova┼ą rozvoj odborn├ęho vzdel├ívania ÔÇô preto┼że deti maj├║ ma┼ą mo┼żnos┼ą uplatni┼ą svoje vzdelanie v praxi.

Ôľ║ Budem modernizova┼ą ┼íkolsk├ę dvory a ihrisk├í a spr├şstupn├şm ich pre v┼íetk├Żch ÔÇô preto┼że tieto priestory maj├║ ┼żi┼ą aj po vyu─Źovan├ş.

Ôľ║ Podpor├şm progres├şvne ┼ítudijn├ę odbory aj v mimobratislavsk├Żch ┼íkol├ích ÔÇô preto┼że dobr├í ┼íkola pom├íha tomu, aby deti neodch├ídzali.

Ôľ║ V spolupr├íci s odborn├şkmi zavedieme ┼ítudijn├ę programy zameran├ę na rozvoj mal├Żch a stredn├Żch obc├ş ÔÇô preto┼że tak to je aj v Rak├║sku a funguje to.

Ôľ║ Presad├şm budovanie nov├Żch ┼íportov├şsk ÔÇô preto┼że ─żudia sa chc├║ h├Żba┼ą a ─Źasto nemaj├║ kde.

Ôľ║ Podpor├şm v├Żstavbu ┼ítartovac├şch bytov pre u─Źite─żov v nevyu┼żit├Żch priestoroch intern├ítov ÔÇô preto┼że ─żudia, ktor├ş vychov├ívaj├║ bud├║ce gener├ície, si zasl├║┼żia d├┤stojn├ę ┼żivotn├ę podmienky.

Zdravotn├şctvo a soci├ílne slu┼żby


Ôľ║ Zabezpe─Ź├şm pr├şsny doh─żad nad leg├ílnos┼ąou ambulanci├ş ÔÇô preto┼że ─żudia si zasl├║┼żia odborn├║ zdravotn├║ starostlivos┼ą.

Ôľ║ Zabezpe─Ź├şm pomoc mal├Żm obciam pri z├şskavan├ş lek├írov ÔÇô preto┼że aj v malej obci by mal ma┼ą ─Źlovek zabezpe─Źen├║ dostupnos┼ą lek├íra.

Ôľ║ Presad├şm jasn├Ż syst├ęm poradovn├şka pre seniorov ─Źakaj├║cich na umiestnenie v zariadeniach soci├ílnych slu┼żieb ÔÇô preto┼że o porad├ş nesm├║ rozhodova┼ą peniaze.

Ôľ║ Podpor├şm n├írast kapac├şt zariaden├ş soci├ílnych slu┼żieb ÔÇô preto┼że kraj starne a kapacity s├║ u┼ż dnes absol├║tne nedostato─Źn├ę.

Ôľ║ Budem podporova┼ą rozvoj n├íjomn├ęho b├Żvania ÔÇô preto┼że mlad├ę rodiny musia dosta┼ą ┼íancu.

Kult├║ra a cestovn├Ż ruch


Ôľ║ Chcem, aby sme sa u─Źili od najlep┼í├şch ÔÇô preto┼że to nem├íme ─Ćaleko (Burgenland, Nieder├Âsterreich, Juhomoravsk├Ż kraj).

Ôľ║ Budem podporova┼ą vinohradn├şcke a folkl├│rne trad├şcie ÔÇô preto┼że je to na┼ía identita, na ktor├║ m├┤┼żeme by┼ą hrd├ş a m├┤┼żeme na nej stava┼ą.

Ôľ║ Budem podporova┼ą starostlivos┼ą o na┼íe kult├║rne dedi─Źstvo a pamiatky ÔÇô preto┼że sme povinn├ş ich zachova┼ą pre ─Ćal┼íie gener├ície.

Ôľ║ Budem podporova┼ą n├írodnostn├ę men┼íiny ÔÇô preto┼że to k Bratislave a n├í┼ímu kraju neodmyslite─żne patr├ş a je to jedna z na┼íich ve─żk├Żch dev├şz.

Ôľ║ Zasad├şm sa za ve─żk├ę projekty v oblasti cestovn├ęho ruchu ÔÇô rodinn├ę parky ─Źi k├║palisk├í ÔÇô preto┼że sa tu o nich len ve─ża rozpr├íva, ale ni─Ź sa pre ne nerob├ş.

┼Żivotn├ę prostredie a ├║zemn├Ż rozvoj


Ôľ║ Budem bojova┼ą za r├Żchle a efekt├şvne rie┼íenie probl├ęmov toxick├Żch skl├ídok ÔÇô preto┼że tie s├║ t├ęmou v┼żdy len pred vo─żbami.

Ôľ║ Posiln├şm ochranu vinohradov ÔÇô preto┼że ke─Ć u┼ż raz zmizn├║, len ┼ąa┼żko sa niekedy vr├ítia.

Ôľ║ Presad├şm jasn├Ż a zrozumite─żn├Ż ├║zemn├Ż pl├ín kraja, ktor├Ż nedovol├ş rozrastanie satelitov bez infra┼ítrukt├║ry (┼íkoly, ┼ík├┤lky, stravovacie zariadenia, soci├ílne zariadenia, ob─Źianska vybavenos┼ą, zele┼ł) ÔÇô preto┼że na ┼żiveln├║ v├Żstavbu bez jasn├Żch pravidiel raz doplat├şme v┼íetci.

Otvoren├í ┼żupa


Zverej┼łovanie inform├íci├ş, ktor├ę m├í ┼żupn├Ż ├║rad, nesl├║┼żi len na verejn├║ kontrolu fungovania ├║radu. D├íta a inform├ície maj├║ ve─żk├║ hodnotu a maj├║ by┼ą podkladom pre ─Ćal┼íie aplik├ície, ktor├ę m├┤┼żu ─żu─Ćom pom├┤c┼ą v ka┼żdodennom ┼żivote. Preto je d├┤le┼żit├ę, aby sa ├║rad nebr├ínil zverej┼łovaniu a v spolupr├íci s komunitou OpenData umo┼żnil pr├şstup k nim. Prax zo zahrani─Źia ukazuje, ┼że tak├íto politika je prospe┼ín├í pre v┼íetk├Żch ÔÇô ┼żupe ┼íetr├ş peniaze a ─żudia maj├║ k dispoz├şcii rie┼íenia, ktor├ę by inak nikdy nemohli vznikn├║┼ą.

Ôľ║ Presad├şm zverej┼łovanie a dobr├║ pr├şstupnos┼ą d├ít ┼żupn├ęho ├║radu (OpenData rie┼íenia), preto┼że 21. storo─Źie je nielen v kalend├íri.

Ôľ║ Podpor├şm zverej┼łovanie d├ít dopravcov v syst├ęme IDS BK, aby s nimi mohli pracova┼ą aj tretie strany (napr. Google Maps), preto┼że cestovn├ę poriadky a polohy vozidiel nemaj├║ by┼ą tajomstvom.

Ôľ║ Umo┼żn├şm pr├şstup k interakt├şvnemu ├║zemn├ęmu pl├ínu BSK prostredn├şctvom opendata, preto┼że ka┼żd├Ż m├í ma┼ą mo┼żnos┼ą vidie┼ą, ─Źo sa v kraji deje a ─Źo sa v kraji pl├ínuje.